Aktualności

Strona zakończyła działanie

Już od jakiegoś czasu nie aktualizujemy tej strony. Nie ma kto.

Materiały zgromadzone należy już traktować jako archiwalne.
Niemniej kawałek historii drużyny jest zgromadzony.

Miłej lektury i miłych wspomnień.

bw

Informacje o obozie letnim

Drodzy rodzice

Obóz w Rybniku w dniach 06.08.2014-16.08.2014, koszt obozu to 1200 zł , wpłata zaliczki w wysokości 100 zł do 06.06 obowiązkowo do mnie lub na konto klubu
Osoby które zgłosiły chęć uzyskania faktury za obóz proszę są o wpłatę gotówki do Asi Wrześniewskiej w nie przekraczalnym terminie 25.07 - reszta kwoty 1100 zł
Pozostałe osoby które nie potrzebują faktury proszę o wpłatę na konto Akademii ŁKS do dnia 20.07 nie przekraczalny termin, na nowy numer konta.

WAŻNE - wpłaty na obóz letni

Drodzy Rodzice,

Zwracam się do was o wpłatę pieniędzy za obóz letni Rybnik 2014.

Zaliczkę w wysokości 100 zł należy wpłacić do 15 maja 2014:
- na konto Akademii Piłkarskiej ŁKS (jeżeli rodzice nie potrzebują faktury)
- w gotówce do Asi Wrześniewskiej (jeżeli rodzice potrzebują fakturę za obóz)

Numer konta : 54 1130 1163 0014 7103 8820 0001 AKADEMIA PIŁKARSKA ŁKS Łódź.al Unii Lubelskiej 2, 94-020 koniecznie z dopiskiem NA DZIAŁALNOŚĆ STATUTOWĄ KLUBU oraz imię i nazwisko osoby wpłacającej.

Po zimowym zgrupowaniu....

druzyna
W dniach 25.01.2014-01.02.2014 nasza drużyna przebywała na obozie zimowym w miejscowości Rybnik w hotelu Olimpia. Warunki zgrupowania były bardzo dobre jak na tak młodą drużynę, można powiedzieć że ośrodek jest typowo piłkarski ponieważ oprócz nas na terenie ośrodka przebywała drużyna lidera 1 ligi Górnik Łęczna a zaraz po nas dojechała drużyna Termalica Nieciecza też grająca z 1 lidze.

Chłopcy pod wodzą naszego trenera Janka przepracowali bardzo porządnie ten tydzień, zajęcia były prowadzone dwa razy a nawet trzy razy dziennie na świetnie przygotowanym boisku oraz w hali i na siłowni. Nikt z chłopców się nie poddawał przy tak ciężkich treningach i pomimo zmęczenia zawsze byli chętni do pracy. Widać również, że w drużynie obudził się duch rywalizacji o miejsce w składzie, widać że już nikogo nie zadawala miejsce na ławce rezerwowych. Przykłady Janka Tarnowskiego, Krzysztofa Szolca pokazują, że zmiana pozycji pozytywnie wpływa na grę tych zawodników a przebudzenie się Wiktora Dedyńskiego i strzelenie dwóch bramek w meczu pokazuje, że taki obóz dużo daje. Reszta drużyny też nie odpuszcza wiec wiosna zapowiada się w naszym wykonaniu ciekawie. Na pewno obóz spełnił pokładane w nim nadzieje trenera, który zrealizował zadania które sobie założył przed wyjazdem.

Ważne - wpłaty na zimowiska

Drodzy Rodzice,

Zwracam się do was o wpłatę pieniędzy za zimowiska Rybnik 2014 na konto Akademii Piłkarskiej ŁKS.

Osoby, które wpłaciły już zaliczkę w wysokości 100 zł proszę o wpłatę pozostałej kwoty 670 zł na konto Akademii do 12.01.2014.

Pozostałą kwotę czyli 80 zł w gotówce proszę o wpłatę do Asi Wrześniewskiej do 15.01.2014, termin nie przekraczalny.

Numer konta : 54 1130 1163 0014 7103 8820 0001 AKADEMIA PIŁKARSKA ŁKS Łódź.al Unii Lubelskiej 2, 94-020 koniecznie z dopiskiem NA DZIAŁALNOŚĆ STATUTOWĄ KLUBU oraz imię i nazwisko osoby wpłacającej.

Potwierdzenie wpłaty na konto klubu, proszę o dostarczenie osobiście do mnie do dnia 15.01.2014.

Zmiany te są spowodowane uporządkowaniem spraw związanych z wyjazdami na obozy z Klubu i są w pełni akceptowane przez Zarząd ŁKS Łódź

W razie jakichkolwiek pytań związanych z wpłatą na konto, proszę o telefony do mnie, chętnie odpowiem na pytanie i wasze wątpliwości.

Pozdrawiam,
Kierownik Drużyny

Podsumowanie jesieni i plany na przyszłość

Witam wszystkich chłopców i rodziców ŁKS 98.

Ponieważ Aktualności zatrzymały się na meczu z SMS-em wiec jako kierownik drużyny postanowiłem je trochę odświeżyć.

Mecz z GKS Bełchatów przyszło nam zagrać zaraz po meczu z SMS-em wiec drużyna nie miała chwili odpoczynku. Pojechaliśmy do Bełchatowa z nadzieją na korzystny wynik lecz pierwsze piętnaście minut rozstrzygnęło losy meczu - pierwsza bramka dla GKS była wynikiem naszej nieuwagi w obronie a padła w piątej minucie meczu. To jednak nie załamało drużyny i po chwili Kacper Stańczyk wyrównał stan meczu na 1-1. Wydawało się że uda nam się nawiązać walkę z drużyna GKS która miał nad nami przewagę fizyczną, ale niestety ponownie popełniliśmy błąd w obronie i wynik po piętnastu minutach zmienił się na 2-1 dla drużyny Bełchatowa (po raz kolejny w tym sezonie tracimy bramkę zaraz po jej strzeleniu, co staje się naszym mankamentem). Po przerwie drużyna walczyła z całej siły, ale brakowało wykończenia. Do tego straciliśmy trzecią bramkę i w ostatecznym rozrachunku przegraliśmy cały mecz 3-1 chociaż w drugiej połowie toczyliśmy wyrównaną walkę z silniejszym fizycznie przeciwnikiem. Nie po raz pierwszy przegraliśmy z drużyna Bełchatowa, ale myślę, że na wiosnę będziemy w stanie wreszcie wygrać mecz z kolegami z Bełchatowa.

Druga porażka w sezonie

Dzisiejszy mecz 9 kolejki pomiędzy nami a UKS SMS Łódź rozpoczął się punktualnie o godzinie 11. Należy nadmienić, że faworytem tego spotkania z pewnością nie byliśmy, taką rolę pełniła drużyna przyjezdnych - lider tabeli tegorocznych rozgrywek.

Mecz od początku był wyrównany, od razu rozpoczęliśmy zaciętą walkę. Jednak to goście częściej utrzymywali się przy piłce. I gdy my ? wydawało się ? kontrolowaliśmy sytuację, w 17 minucie ładnym, mocnym strzałem po długim rogu bramki zawodnik SMS Łódź pokonał naszego bramkarza. Gol nie zmienił obrazu spotkania; dalej atakowaliśmy i kilkukrotnie stworzyliśmy składne akcje, które zbliżyły nas do bramki przeciwnika, niestety nie doprowadziliśmy do remisu. Nie dość, że nam się to nie udało to jeszcze goście w 29 minucie wykorzystując błąd naszej obrony podwyższyli rezultat na 2:0. Do przerwy zarówno sytuacja na boisku jak i wynik nie uległ zmianie.

Pokonaliśmy kolegów z Opoczna

W wielu przypadkach niejasne decyzje sędziego, chaos i wiele niewykorzystanych przez nas sytuacji podbramkowych ? tak wyglądał nasz mecz z Ceramiką Opoczno, ale może po kolei.

Spotkanie zaczęliśmy spokojnie (w przeciwieństwie do jego nerwowego zakończenia); gra była raczej wyrównana, mieliśmy lekką przewagę. Stwarzaliśmy coraz to większe zagrożenie pod bramką rywala (pewnego razu po strzale głową naszego napastnika piłka odbiła się od słupka). Swoją przewagę udokumentowaliśmy dopiero bramką ?do szatni? w 39 minucie; Damian Nowacki pewnie wykorzystał jedenastkę po faulu na naszym zawodniku w polu karnym. Jeszcze tuż przed przewinieniem przeciwnika nie wykorzystaliśmy sytuacji sam na sam z bramkarzem ponownie trafiając w boczną część obramowania bramki. Na przerwę schodziliśmy więc z satysfakcjonującym nas wynikiem 1:0.

Kolejny ligowy remis

przed meczem
Na godzinę 11:00 zaplanowano początek naszego meczu z drużyną MKS Kutno. Z niewielkim ośmiominutowym opóźnieniem rozpoczęliśmy granie.

Zaczęliśmy spokojnie; z żadnej ze stron nie rysowała się jakaś znacząca przewaga. Sytuacje podbramkowe można było policzyć na palcach jednej ręki. Jednak w 29 minucie spotkania Kacper Stańczyk wykorzystał nieporozumienie obrony z bramkarzem i lekkim strzałem z lewej nogi po długim słupku pokonał bramkarza drużyny gości. Od tej pory kontrolowaliśmy przebieg meczu aż do przerwy.

Głosuj na ŁKS !!!

Trwa obecnie w Łodzi głosowanie na tzw. budżet obywatelski. Każdy mieszkaniec Łodzi może oddać głos na projekty, które chce aby miasto zrealizowało. Wśród nich jest:
Szkolenie 12 grup młodzieżowych ŁKS (312 osób) chłopców w wieku od 7 do 19 lat, w piłce nożnej wraz z organizacją obozu i turnieju.
Głosuj na stronie: budzet.dlalodzi.info.
Wsparcie szkolenia młodzieży ŁKS to projekt oznaczony jako L0156 wśród projektów ogólnomiejskich.
Wartość wsparcia to aż 814 736 zł.
Głosuj i poproś znajomych o głosowanie na nas.

bw

Syndicate content