Jesteśmy mistrzami Łódzkiej Klasy Górski Grupa D !!!

przed meczem z Zawisza
Dziś stanęliśmy przed szansą zapewnienia sobie mistrzostwa Łódzkiej Klasy Górski Grupa D. Była to przedostatnia kolejka i do mistrzostwa wystarczał nam remis. Nasz dzisiejszy przeciwnik Zawisza Rzgów nie należy do najgroźniejszych rywali, ale żadnego przeciwnika nie można lekceważyć. Do meczu przystąpiliśmy zmobilizowani tym bardziej, że w naszym składzie z różnych powodów zabrakło kilku podstawowych graczy.

Koledzy ze Rzgowa jak i warunki atmosferyczne pozwoliły nam tym razem grać tak jak lubimy. Zagraliśmy dobrze całą drużyną. Od początku koledzy ze Rzgowa nie mogli zagrozić naszej bramce. Za to my konstruowaliśmy kolejne akcje i w końcu Daniel Zakrzewski po raz pierwszy pokonał bramkarza Zawiszy. Prowadziliśmy 1:0 i takim wynikiem zakończyliśmy pierwszą tercję.

W drugiej tercji gra się specjalnie nie zmieniła. Może tylko zaczęliśmy stwarzać jeszcze więcej sytuacji. Po pięknym rajdzie lewą stroną Przemka Płachety zakończonym precyzyjnym dośrodkowaniem piłkę w bramce umieścił głową Kacper Stańczyk. Wkrótce potem podobną akcją tym razem po prawej stronie popisał się Daniel Zakrzewski i jego dośrodkowanie precyzyjnie wykończył Przemek Płacheta. Było już 3:0.

W ostatniej tercji chyba mieliśmy jeszcze więcej 100% sytuacji ale nie udało się wszystkich wykorzystać. Niemniej jednak czwartą bramkę dla nas a drugą swoją w meczu zdobył Kacper Stańczyk. Prowadziliśmy 4:0 i takim wynikiem zakończyło się to spotkanie.
Przyznać trzeba, że koledzy z Zawiszy nie byli w stanie specjalnie zagrozić naszej bramce. Nasza obrona skutecznie czyściła wszystkie zapędy w kierunku naszej bramki. Cała drużyna dziś zagrała tak, że miło było patrzeć na ten mecz z boku.

No i najważniejsze: Tym zwycięstwem przypieczętowaliśmy naszą dominację w Łodzi. Na kolejkę przed końcem rozgrywek możemy z całą pewnością powiedzieć że:

Dla niezorientowanych dodać trzeba, że Grupa D Łódzkiej Klasy Górski jest teoretycznie przeznaczona dla drużyn rocznika 1998 niemniej jednak grają tam drużyny korzystające z chłopców nawet dwa lata starszych.

Zauważmy również, że jesteśmy najprawdopodobniej (bo rozgrywki jeszcze się nie skończyły) jedyną drużyną młodzieżową ŁKSu, która tryumfuje w swoich rozgrywkach ligowych. Niemniej wszystkie drużny ŁKSu są na wysokich pozycjach.

Gratulacje dla trenera i całej drużyny!!!
w Gęsim Puchu
Po meczu przyszedł czas na świętowanie. Zostaliśmy zaproszeni wraz z rodzicami do pięknej restauracji "Gęsi Puch" na rogu Al. Politechniki i Radwańskiej, gdzie przy grillu, lodach, kawie, herbacie i sokach cieszyliśmy się sukcesu.