III miejsce w Sochaczewie

Sochaczew 2008

Dziś w Sochaczewie w silnie obsadzonym turnieju zajęliśmy III miejsce. Było ciężko, ale i trochę brakło szczęścia do I miejsca.

Do Sochaczewa nas i inne drużyny zaprosiła drużyna "Unii" Boryszew.

Wystąpiliśmy w składzie: Marcin Zieliński, Mateusz Walczak, Michał Cichacki, Jakub Ciupa, Daniel Zakrzewski, Damian Henc, Krzysztof Sut, Michał Karlikowski, Wojciech Ciejka, Bartłomiej Bartczak, Mateusz Wrześniewski, Krystian Klimczak.

W turnieju wystąpiły następujące drużyny: Legia Warszawa, Polonia Warszawa, Kolporter Korona Kielce, Widzew Łódź, Lider Włocławek, MKP Zgierz, gospodarz czyli "Unia" Boryszew no i oczywiście my czyli ŁKS.

Pierwszy mecz graliśmy z Legią no i był to ciężki pojedynek, prowadziliśmy już 1:0 ale po przypadkowym rykoszecie straciliśmy bramkę i mecz zakończył remisem 1:1. Potem przyszło nam zmierzyć się Kolporterem Koroną z Kielc. Graliśmy ładnie acz nieskutecznie. Aż do czasu gdy znowu sami sobie piłkę wpakowaliśmy do siatki kontuzjując przy tym piłką Krystiana. Po takim wypadku już nie daliśmy rady nawet zremisować. Szkoda ale przegraliśmy.

Dalej było już lepiej. Damian pakował piłkę kolejnym drużynom do siatki. Wygraliśmy łatwo z Widzewem 2:0, potem z gospodarzem Unią Boryszew też 2:0 i jeszcze 1:0 pokonaliśmy MKP Zgierz. Niestety w ostatnim meczu kontuzji dłoni doznał Marcin - nasz bramkarz. Kontuzja ta wyeliminowała Marcina z dalszej gry. Potem zjedliśmy obiad i zmierzyliśmy się z niepokonaną drużyną Polonii Warszawa. Od tego meczu rolę bramkarza dzielnie przejął Mateusz Wrześniewski zwykle grający w polu. Z powodu choroby nie mogliśmy zabrać drugiego bramkarza. Ten mecz zagraliśmy tak jak najlepiej umiemy. Niepokonana Polonia musiała wreszcie przegrać i uległa nam 2:0. Dzięki temu zachowaliśmy szanse na końcowe zwycięstwo. Wystarczyło wygrać ostatni mecz z Liderem Włocławek. Ten mecz jednak nam nie wyszedł tak jak byśmy chcieli i znowu straciliśmy niepotrzebnie bramkę. Lider okazał się lepszy i wygrał 1:0.

Tak to udało nam się zająć III miejsce co przy braku szczęścia i silnej obsadzie turnieju jest dobrym wynikiem.

Do tego jeszcze Damian Henc został królem strzelców turnieju z siedmioma trafieniami. Damian strzelił dla nas prawie wszystkie bramki. Tą ósmą strzelił Daniel Zakrzewski.

Nasze wyniki:

ŁKS - Legia Warszawa 1:1
ŁKS - Kolporter Korona Kielce 0:1
ŁKS - Widzew Łódź 2:0
ŁKS - "Unia" Boryszew 2:0
ŁKS - MKP Zgierz 1:0
ŁKS - Polonia Warszawa 2:0
ŁKS - Lider Włocławek 0:1

Końcowa tabela turnieju:

Poz. Drużyna Pkt. Z R P Bramki
1 Polonia Warszawa 16 5 1 1 12:5
2 Lider Włocławek 15 5 0 2 6:2
3 ŁKS Łódź 13 4 1 2 8:3
4 Legia Warszawa 12 3 3 1 6:4
5 MKP Zgierz 10 3 1 3 5:4
6 Kolporter Korona Kielce 8 2 2 3 12:5
7 Widzew Łódź 3 0 3 4 1:8
8 "Unia" Boryszew 1 0 1 6 1:11

Pełna tabela z wynikami:
tabela wyników

Kilka zdjęć w galerii.