Ostanie spotkanie rundy jesiennej

przed spotkaniem
Na koniec rundy jesiennej - już w listopadzie - przyszło nam się spotkać z Kolejarzem z Łodzi. Mecz ostatni, ale nie najłatwiejszy. Pogoda mimo pięknego słońca nie była najlepsza. Zimno bo około 2 stopni i do tego zimny wiatr. Jakby tych trudności było mało to jakość murawy pozostawiała dużo do życzenia. Piłka odbijała się jak chciała a nie tak jak zawodnik zamierzył. Boisko Kolejarza zawsze budziło nasze zastrzeżenia także w trakcie turniejów pod patronatem firmy DEICHMANN w których zdarzyło nam się występować. No ale na szczęście warunki były takie same dla obu drużyn i mecz rozgrywany był w równych choć trudnych warunkach.

Do spotkania przystępowaliśmy jako faworyt i tak też wyglądała nasza gra od pierwszych minut. Przeważaliśmy dość wyraźnie i mimo trudności technicznych z boiskiem stwarzaliśmy zagrożenie pod bramką rywali. Próby kontrataków skutecznie nasza obrona zatrzymywała. Pierwszy raz bramkarza Kolejarza udało się pokonać Krzyśkowi Sutowi. Potem było kilka sytuacji których nie udało się wykorzystać aż w 18tej minucie po dośrodkowaniu Przemka Płachety ponownie Krzysiek Sut umieścił piłkę w bramce. Tym razem uczynił to głową. Wynik 2:0 dla nas do przerwy nie uległ zmianie.

W drugiej części nadal próbowaliśmy grać swoje, niemniej jednak straciliśmy gola. Wynik 2:1 nie był bezpieczny. Wciąż jednak to my przeważaliśmy i to my konstruowaliśmy ataki. Tuż przed drugą przerwą Przemek Płacheta podwyższył wynik na 3:1. Walka do końca w trzeciej tercji zaowocowała jeszcze bramką Michała Karlikowskiego, który tym trafieniem ustalił wynik meczu na 4:1.

Na koniec rundy jesiennej zdobyliśmy więc cenne 3 punkty. Gratulacje!!!

W tym sezonie nie ponieśliśmy żadnej porażki i wygrywając 10 spotkań, a remisując jedno kończymy rundę jesienną na 1-szym miejscu w tabeli z 31 punktami.

Dodać trzeba, że w rozgrywkach ligowych:
- nie przegraliśmy od 5-09-2008 !!
- od tej pory tylko 2 mecze zremisowaliśmy a,
- 29 wygraliśmy.

Meczem z Kolejarzem podtrzymaliśmy więc serię (już) 31 meczy bez porażki w lidze.

ŁKS - Kolejarz Łódź  4:1