Udany wyjazd do Wiśniowej Góry

przed spotkaniem
Nastąpiło długo oczekiwane rozpoczęcie rundy wiosennej klasy rozgrywkowej Górski C. Oprócz turnieju w Sochaczewie było to nasze pierwsze wyjście na oficjalny mecz na boisko. Po raz pierwszy graliśmy w Wiśniowej Górze. Jesienna wizyta na boisku Kolejarza spowodowała naszą nieufność do boisk z naturalną nawierzchnią, ale okazało się, że całkiem niepotrzebnie - boisko było równe i dobrze przygotowane.

Koledzy z Andrespolii od początku meczu postawili na obronę, którą trudno było nam sforsować. Trzeba obiektywnie stwierdzić iż z jednej strony zawiodła nasza skuteczność, a z drugiej strony drużyna z Wiśniowej Góry prezentowała się znacznie solidniej niż jesienią. Nie zmienia to jednak faktu, że gra toczyła się głównie pod bramką gospodarzy. Bramki jednak nie padały. W ósmej minucie spotkania pierwszą naszą bramkę rundy wiosennej strzelił Mateusz Wrześniewski. Dwie minuty później na 2:0 podwyższył Mateusz Walczak i była to nasza jubileuszowa, bo setna bramka w tych rozgrywkach. Chwilę później zaczęli trafiać napastnicy. Najpierw na 3:0 podwyższył Damian Henc, a następnie trafił Przemek Płacheta. Pierwsza część meczu zakończyła się więc wynikiem 4:0. W drugiej części nasza przewaga wzrosła i gra toczyła się prawie wyłącznie na połowie gospodarzy. Z jednej strony wynikało to z ofensywnego ustawienia, a z drugiej strony gospodarze, nie dysponujący zawodnikami na zmianę, zaczęli tracić siły. Po dwóch bramkach Krzysztofa Suta i jednej Dawida Ziółkowskiego drugą części meczu zakończyliśmy prowadząc 7:0.

W trzeciej części gospodarze opadli z sił i nic dziwnego, że nasza dominacja była całkowita. Dość powiedzieć, że w ciągu ostatnich dziesięciu minut zdobyliśmy sześć goli.

Do bramki przeciwnika trafiali: Przemek Płacheta, Damian Henc dwa razy, Krzysztof Sut trzy razy (zaliczając klasyczny hat-trick w ciągu dwóch minut), Dawid Ziółkowki raz, ponownie Krzysztof Sut i na zakończenie Bartek Bartczak, który ustalił wynik spotkania na 0:16.

W sumie wysokie zwycięstwo, bez straty bramki. Cały mecz ofensywna gra, duża przewaga w polu i wysoka skuteczność.