Piękna seria 50 meczy bez porażki w lidze.

Wczoraj wyjechaliśmy do Zgierza na spotkanie z miejscowym MKP Borutą Zgierz. Rok temu graliśmy z nimi u siebie, warunki były również deszczowe i ledwo udało nam się zremisować. Był to zresztą jedyny nasz remis ligowy w poprzednim sezonie. Wiosną już poszło nam lepiej i wygraliśmy zdecydowanie. Mecz z wczorajszy miał również dodatkowe znaczenie. Nie przegrywając tego meczu mogliśmy osiągnąć serię 50 meczy bez porażki w lidze.

A co do samego meczu, to było zimno i mokro, ale to nam nie przeszkodziło pokonać rywala. W pierwszej części już w trzeciej minucie Damian Henc pokonał bramkarza rywali. Damian Henc do przerwy jeszcze dwa razy trafiał: w 11 i 19 minucie. Klasyczny "hattrick". W międzyczasie Marcin Grabuś potężnym strzałem z rzutu wolnego trafił w słupek, ale niestety piłka przeleciała wzdłuż bramki i do niej nie wpadła. Jeszcze przed przerwą w 28 minucie Bartek Bartczak wynik meczu podwyższył. Na przerwę schodziliśmy prowadząc 4:0.

Po przerwie jednak przeciwnik zagrał nieco lepiej, a może to my byliśmy bardziej zmęczeni a warunki nie ułatwiały gry. Druga część skończyła się bezbramkowym remisem, co oznaczało naszą wygraną 4:0.

Udało się, osiągnęliśmy serię 50 meczy bez porażki w lidze. To już trzeci sezon naszej dominacji w lidze. Dodać trzeba, że do tej pory rozegraliśmy w ogóle 52 mecze ligowe od 1.09.2008. Przegraliśmy tylko pierwsze dwa. W kolejnych 50 meczach 48 razy wygrywaliśmy a tylko dwukrotnie mecze zakończyły się remisem. Dodajmy jeszcze, że dzisiejsze zwycięstwo było 26 z rzędu.

Na koniec dnia byliśmy podawać piłki na pucharowym meczu ŁKSu z Lechią Gdańsk. W przerwie zostaliśmy przedstawieni kibicom. Spiker przeczytał informację o naszych sukcesach i wymienił wszystkich z imienia i nazwiska. Niezapomniane przeżycie. Rzadko zdarzają się aż takie długie i piękne serie (nawet na naszym poziomie).