Eliminacje Turnieju o Puchar Marszałka woj. Łódzkiego

drużyna <span class=ŁKS'98">
Sezon halowy zaczęliśmy podobnie jak w ubiegłym roku od eliminacji okręgu łódzkiego w turnieju o Puchar Marszałka woj. Łódzkiego. Tym razem na hali na ChKSie w eliminacjach wzięło udział 10 drużyn: ŁKS, Widzew, SMS, ChKS, Sokół Aleksandrów, Włókniarz Pabianice, GKS Ksawerów, MKP Boruta Zgierz, Zawisza Rzgów, MKS Kutno. Eliminacje te miały wyłonić dwie drużyny, które wezmą udział w finale wojewódzkim 12 grudnia.

W pierwszej fazie rozgrywki podzielone były na dwie grupy. My w grupie A spotkaliśmy się z ChKSem, Sokołem Aleksandrów, Włókniarzem Pabianice i MKP Borutą Zgierz. W pierwszym meczu turnieju przyszło nam się zmierzyć z ChKSem. Mecz okazał się zacięty. Zaczęliśmy od straty bramki na 0:1. Potem udało nam się wyrównać po bramce Przemka Płachety w 6 minucie. Już minutę później Damian Henc wyprowadził nas na prowadzenie. Za to po kolejnej minucie ponownie był remis. Hm... znowu minuta i ponownie wyszliśmy na prowadzenie bo drugiej bramce Damiana Henca. Później już w strzelaniu nastąpiła przerwa aż do 14 minuty meczu. Wtedy to po podaniu Przemka z rzutu rożnego jeszcze raz Damian Henc wpisał się na listę strzelców. Wynik 4:2 utrzymał się już do końca meczu.

W kolejnym spotkaniu zmierzyliśmy się z kolegami z Aleksandrowa. Mecz rozpoczęliśmy od bramki Przemka Płachety w pierwszej minucie. Przewaga nasza była dość wyraźna i zaowocowała kolejnymi trafieniami: w 7 minucie Damian Henc, w 8 minucie Michał Cichacki i w 13tej Mateusz Wrześniewski. Wynik 4:0 na koniec spotkania i kolejne 3 punkty w drodze do finałów.

Po dłuższej przerwie kolejnym rywalem byli koledzy ze Zgierza. W tym spotkaniu przewaga nasza była podobna jak w poprzednim. Na zmianę trafiali Przemek Płacheta i Damian Henc: najpierw Przemek, potem Damian, znowu Przemek i znowu Damian. 4:0 już po 8 minutach. Chwilę potem moment nieuwagi i honorową bramkę zdobyli rywale. Z naszej strony już na 4 minuty przed końcem spotkania wynik meczu na 5:1 ustalił Kacper Stańczyk.

Ostatnie spotkanie w grupie rozegraliśmy z Włókniarzem Pabianice. To teoretycznie najłatwiejszy przeciwnik z grupy i tak też mecz wyglądał. Bramki dla nas kolejno zdobywali: Marcin Grabuś, Kacper Stańczyk, Krzysiek Sut, Przemek Płacheta, znowu Przemek Płacheta i na koniec ponownie Krzysiek Sut. 6:0 i kolejne 3 punkty dawało nam oczywiście pierwsze miejsce w grupie A.

Z każdej grupy dwie drużyny awansowały do półfinałów. Poza nami były to jeszcze drużyny SMS Łódź, Widzewa Łódź i MKP Boruty Zgierz. Zwycięzcy półfinałów kwalifikowali się do finału wojewódzkiego i to mecz półfinałowy był najważniejszym meczem w tej fazie rozgrywek. My trafiliśmy na UKS SMS Łódź. Spotykamy się dość regularnie w różnych turniejach jak i w lidze, zawsze są to zacięte spotkania. I tym razem nie było łatwo, ale zaczęliśmy dobrze. W trzeciej minucie Kuba Ciupa a w czwartej Przemek Płacheta trafili do bramki SMSu. 2:0 dawało pewną przewagę psychiczną, ale do końca spotkania było jeszcze sporo czasu. Gorąco zrobiło się gdy w dziewiątej minucie na 2:1 trafili rywale. Graliśmy dalej i w trzy minuty później Damian Henc ustalił wynik spotkania na 3:1. Wygraliśmy i mieliśmy zapewniony udział w finale wojewódzkim za cztery tygodnie.

Z drugiego półfinału do finału wojewódzkiego awansował oczywiście Widzew Łódź.

Organizatorzy jednak przewidzieli jeszcze mecz finałowy tych eliminacji. Przyszło się nam zmierzyć z kolegami z Widzewa. Zwykle w meczach z Widzewem my byliśmy górą, ale przez te lata jak gramy ze sobą dystans między nami się zmniejszył. Tym razem chyba wyszliśmy za bardzo rozluźnieni awansem do finałów i nie poszło nam najlepiej. Do zwycięstwa nad Widzewem zabrakło nam niewiele bo tylko 5 bramek. Ogarnęła nas chyba jakaś niemoc gdyż to tylko rywale trafiali do siatki - i to aż 4 razy. Za ostatnie porażki Widzew zrewanżował nam się tym razem 0:4. Gratulacje!!!

Awans do finałów wojewódzkich był celem, który udało się zrealizować. Gratulacje!!!

Królem strzelców turnieju organizatorzy wybrali Damiana Henca z siedmioma trafieniami mimo, że według naszych statystyk również Przemek Płacheta miał siedem trafień.

Teraz już czas zacząć się szykować do kolejnych turniejów halowych.