Udana wizyta w Wieluniu

my razem z medalami i rowerem
Dziś po raz pierwszy po zimowej przerwie pojawiliśmy się na boisku w grze o zwycięstwo. Tym razem gościliśmy w Wieluniu na Halowym Turnieju Piłki Nożnej Młodzików im. Jerzego Szymnickiego. Turniej na hali, zjawiło się w sumie siedem drużyn i graliśmy systemem każdy z każdym. Do zagrania było 6 spotkań po 12 minut. Poza nami w turnieju udział wzięły dwie drużyny gospodarzy czyli WKS Wieluń I i WKS Wieluń II, oraz Motor Praszka, MKS Kluczbork, Warta Sieradz i Liswarta Krzepice.

Zaczęliśmy meczem z MKSem Kluczbork. Dobrze udało się rozpocząć i już w 3ciej minucie Tomek Michalak trafił do siatki rywali. Pomógł mu w tym błąd bramkarza przeciwnika, ale to on do bramki trafił. Trzy minuty później ponownie Tomek Michalak wpisał się na listę strzelców. Wynik 2:0 utrzymał się do końca spotkania i to my mieliśmy pierwsze 3 punkty w turnieju.

W kolejnym spotkaniu zmierzyliśmy się z Wartą Sieradz. Tu już w trzeciej minucie popełniliśmy błąd w kryciu i straciliśmy bramkę. Mimo dobrej, uważnej grze w obronie w dalszej części meczu okazaliśmy się nieskuteczni w ataku i nie udało nam się umieścić piłki w siatce rywali. Przegraliśmy spotkanie 0:1.

W trzecim meczu poszło już lepiej. Spotkanie z Liswartą Krzepice obfitowało w gole. W 3ciej minucie Marcin Błaszczyk otworzył wynik spotkania, dwie minuty później Przemek Płacheta wpisał się na listę strzelców. Po kolejnych dwóch minutach Jasiek Starosta podwyższył wynik. Bramka na 4:0 to dzieło Krzyśka Suta. A na koniec ponownie Krzysiek Sut ustalił wynik meczu na 5:0. Było jeszcze kilka dogodnych sytuacji, ale spotkanie zakończyło się wynikiem 5:0. Była to najwyższa wygrana w turnieju.

Za to w czwartym spotkaniu znowu się męczyliśmy. Tym razem z Motorem Praszka napieraliśmy, napieraliśmy, ale futbolówka nie wpadał do siatki rywali. Mimo wyraźnej naszej przewagi zanosiło się na remis. Na szczęście w ostatniej minucie meczu Michał Karlikowski strzelił bramkę. Do końca już nikomu nie udało się odmienić losów meczu i to my wygraliśmy 1:0.

Później mieliśmy dość długą przerwę na obiad i odpoczynek. Trzeba przyznać, że niewielka ilość drużyn, system gry każdy z każdym, długość meczu 12 minut dawały w sumie małe przerwy między kolejnymi meczami i turniej przebiegał sprawnie.

Po przerwie obiadowej czekały nas spotkania z dwoma drużynami gospodarzy. Najpierw rywalem naszym była drużyna WKSu Wieluń II. Musieliśmy już wygrać wszystkie spotkania, żeby myśleć o końcowym sukcesie. Wygrana MKS Kluczbork z Wartą Sieradz przywróciła nam szanse na I miejsce w końcowej klasyfikacji. W meczu z WKS Wieluń II najpierw już w 5tej minucie Michał Cichacki wyprowadził nas na prowadzenie. Potem cztery minuty później Kuba Ciupa podwyższył wynik na 2:0. W dalszej części meczu kontrolowaliśmy grę i nie pozwoliliśmy rywalom zagrozić naszej bramce. My też już gola nie zdobyliśmy. 2:0 było więc końcowym wynikiem spotkania.

W ostatnim meczu zmierzyliśmy się WKSem Wieluń I. To spotkanie decydowało o I miejscu w turnieju. Jeżeli my byśmy wygrali to zajmowaliśmy I miejsce, jeżeli nie to zwycięzcom turnieju byłaby drużyna MKS Kluczbork. Zaczęliśmy już w pierwszej minucie od bramki na 1:0 strzelonej przez Przemka Płachetę. Dwie minuty później Marcin Błaszczyk podwyższył na 2:0, zaś w 6tej minucie spotkania na 3:0 trafił Michał Cichacki. Później nasze strzelanie się skończyło i niestety to przeciwnik trafił do naszej bramki. Na szczęście tylko jeden raz - na więcej mu nie pozwoliliśmy. Wynik 3:1 dla nas oznaczał naszą wygraną w turnieju.

W końcowej klasyfikacji tyle samo punktów co my miał jeszcze MKS Kluczbork, ale ponieważ w bezpośrednim pojedynku my wygraliśmy to my zajęliśmy pierwsze miejsce. MKS Kluczbork był drugi a Warta Sieradz skończyła turniej na trzecim miejscu (mieli dwie porażki).

Gratulacje dla trenera i całej drużyny!!!!

Najlepszym zawodnikiem naszej drużyny został Michał Cichacki zaś najlepszym zawodnikiem całego turnieju został wybrany Przemek Płacheta. Ten rower na zdjęciu to nagroda dla Przemka. Gratulacje!!!

Komplet wyników:

  ŁKS Łódź - MKS Kluczbork   2:0
  ŁKS Łódź - Warta Sieradz   0:1
  ŁKS Łódź - Liswarta Krzepice 5:0
  ŁKS Łódź - Motor Praszka   1:0
  ŁKS Łódź - WKS Wieluń II   2:0
  ŁKS Łódź - WKS Wieluń I   3:1

Nasi strzelcy:
Tomasz Michalak x2
Marcin Błaszczyk x2
Przemek Płacheta x 2
Michał Cichacki x 2
Krzysiek Sut x 2
Jan Starosta x 1
Michał Karlikowski x 1
Kuba Ciupa x 1

Zdjęcia z turnieju w galerii.

bw