Mecz z ChKSem Łódź w 18 kolejce ligowej...

przed meczem
Kolejna kolejka ligowa nas minęła. Mecz kolejki 17tej z SMSem przełożyliśmy na najbliższy poniedziałek. Za to dziś zagraliśmy w meczu już 18tej kolejki z ChKSem Łódź. Piękna nawet letnia pogoda dawała się we znaki zawodnikom. W tym sezonie jeszcze w taki upał nie graliśmy.

Przeciwnik przyjechał do nas założeniem bronienia się i kontrowania jak tylko nadarzy się okazja. Nic więc dziwnego, że to my atakowaliśmy, a koledzy z Chojen się bronili. Niestety nasze ataki były nieskuteczne. Przy drużynie nastawionej na obronę trudno stwarzać sytuacje pod bramką rywali. Niemniej kilka razy zagrożenie udało się stworzyć, ale do zdobycia bramki przez nas nie doszło. Za to koledzy uparcie czekali na kontry. W końcu w 29 minucie pierwszej części spotkania nasza obrona popełniła błędy i straciliśmy pierwszą bramkę w spotkaniu. Na przerwę schodziliśmy przegrywając 0:1.

Druga połowa spotkania wyglądała podobnie. Staraliśmy się coś zmienić, a rywale nadal czekali na kontry. W końcu w 39 minucie po indywidualnej akcji Przemek Płacheta wyrównał wynik spotkania. Później jeszcze kilka razy udawało się nam zagrozić bramce rywali, jednak wynik nie ulegał zmianie. Kiedy to zanosiło się już na wynik remisowy obrońcy rywali tak skutecznie próbowali wybijać piłkę głową z własnej strefy obronnej, że piłka spadła prosto do Damiana Henca, który głową przelobował bramkarza i wyprowadził nas na prowadzenie. Była już 59 minuta spotkania i niewiele do końca brakowało. Sędzia doliczył chwilę do regulaminowego czasu gry, ale wynik nie uległ już zmianie. Wygraliśmy kolejne spotkanie ligowe.

Warto w tym momencie zauważyć, że tym zwycięstwem zapewniliśmy sobie na 3 mecze przed końcem rozgrywek pierwsze miejsce w końcowej tabeli naszej ligi i tym samym oczywiście awans w przyszłym sezonie do Wojewódzkiej Ligi Kuchar (o ile nic się nie zmieni w przepisach związkowych). To jeszcze nie koniec rozgrywek i jeszcze 3 spotkania trzeba wygrać, aby skończyć sezon z maksymalną ilością punktów.

Gratulacje!

ŁKS Łódź - ChKS Łódź     2:1

Strzelcy:
Przemek Płacheta x 1 (39 minuta)
Damian Henc x 1 (59 minuta)

Zdjęcia z meczu w galerii.

bw