Puchar Prezydenta Miasta Żyrardowa

przed meczem
W dniu 17.12.2011 w Żyrardowie odbył się turniej o puchar Prezydenta Miasta, w którym uczestniczyła nasza drużyna. Poza nami w turnieju uczestniczyły takie drużyny jak Widzew Łódź, Pista Gliwice, Warty Poznań, KP Piaseczno, Lechii Tomaszów, AP Żyrardów, Wisły Kraków, Lidera Włocławek, Radomiak Radom, Olimpii Elbląg, Sokoła Ostróda które były podzielone na dwie grupy A i B.

Nasza drużyna trafiła do grupy A z Liderem Włocławek, Warta Poznań, Lechia Tomaszów, Piastem Gliwice, KP Piaseczno.

ŁKS - Lider       2-0,

bramki zdobyli Damian Ścibiorek/Mateusz Wasik.
Mecz pod nasze dyktando, nikt nie miał wątpliwości, która drużyna była lepsza.

Warta Poznań - ŁKS   1-1,

bramkę z karnego zdobył Damian Henc.
Mecz był wyrównany, Warta strzeliła pierwsza bramkę a my długo nie mogliśmy wyrównać. Udało się nam strzelić gola na 8 sekund przed końcem meczu z Karnego po faulu bramkarza Warty na Damianie Hencu.

ŁKS - Lechia Tomaszów  1-1,

bramkę zdobył Marcin Błaszczyk.
Najsłabszy nasz występ na turnieju, nic nam nie wychodziło, Lechia bardzo wysoko postawiała naszym chłopcom poprzeczkę (już nie po raz pierwszy w turniejach halowych), udało nam się wyrównać na 15 sekund przed końcem, ale grą nie zachwyciliśmy.

Piast Gliwice - ŁKS   0-1,

bramkę zdobył Damian Henc.
Najgroźniejszy rywal w naszej grupie, którego gra bardzo wszystkim się podobała i trzeba przyznać, że byli bardzo skuteczni. Jednak nasi chłopcy pokazali rywalom kto lepiej gra w piłkę.

ŁKS - KP Piaseczno   2-0,

bramki zdobyli Damian Henc i Michał Cichacki.
Znowu jak w pierwszym meczu z Liderem wygraliśmy bez problemów. Widać było, że chłopcy rozkręcają się z meczu na mecz.

ŁKS wygrał grupę A i w półfinale trafił na AP Żyrardów wygrywając 2 - 0 po dwóch bramkach Matusza Wasik.

W finale czekała na nas Wisła Kraków, którą nasi chłopcy pokonali 2-1. Bramki dla naszego klubu zdobyli Damian Henc i Damian Ścibiorek . Mecz finałowy dostarczył jednak dużych emocji dla obu drużyn. Wisła strzeliła nam bramkę w 40 sekundzie meczu. To nie załamało naszych chłopców, którzy jeszcze bardziej walczyli o każda piłkę i metr boiska, zaraz potem Damian Henc zdobył wyrównującą bramkę co dodało nam skrzydeł. ŁKS przeważał, ale chłopcy nie mogli się wstrzelić w bramkę Wisły i gdy już wszyscy oczekiwali na karne, Damian Ścibiorek po składnej akcji całego zespołu, na 40 sekund przed końcem zdobył decydującego gola dla ŁKS i zdobyliśmy Puchar Prezydenta Miasta Żyrardowa .

Cała drużyna zasłużyła na duże brawa, wszyscy walczyli z pełnym zaangażowaniem do końca np. w meczu z Warta i Lechia. Chłopcy musieli wstać bardzo wcześnie i obawialiśmy się, że może mieć to wpływ na ich grę. Jenak kąpiel w basenie podczas przerwy w rozgrywkach grupy A pomogła, bo własnie po basenie zaczeli wygrywać i zakończyli wygrywanie na meczu z Wisłą Kraków.

Turniej dobrze obsadzony,mecze bardzo wyrównane.

Jeszcze raz gratulacje.

ds