Trzy punkty na rozpoczęcie rundy wiosennej

W sobotę 13 kwietnia rozpoczęliśmy z tygodniowym poślizgiem - ze względu na zimową aurę - rundę wiosenną sezonu 2012/2013.

Pierwszym przeciwnikiem był zespół Widzewa - a zatem pierwszy mecz to Derby naszego miasta.
Mecz rozpoczęliśmy od ataków na bramkę gości.  I już w 5 minucie meczu po strzale Damiana Nowackiego prowadziliśmy 1:0. To dodatkowo uskrzydliło zespół i co chwila ŁKS stwarzał sytuacje podbramkowe.
Szanse mieli m.in. Henc czy Ścibiorek ale to ponownie Damian Nowacki podwyższył stan spotkania na 2:0. Kilka minut później po uderzeniu Damiana Henca obrońca Widzew w polu karnym odbił piłkę ręką i sędzia wskazał jedenastkę. Niestety szansę na hattricka zmarnował strzelec obu bramek. Do końca I połowy mimo kilku okazji wynik nie uległ zmianie.

Na drugą połowę Widzew wyszedł bardziej zmobilizowany i gra się wyrównała. Jednakże to ŁKS zdobył kolejnego gola a jego autorem był Damian Henc.
Niestety chwile później po nieporozumieniu między obrońcą i bramkarzem przeciwnicy zdobyli gola i zrobiło się 3:1.
Gorąco zrobiło się kiedy kilka minut później ponownie w bramce ŁKS wylądowała piłka. Jednak sędziowie nie uznali tego gola.
Ta sytuacja miała wpływ na obraz meczu, który znacznie się zaostrzył. I to właśnie po kolejnym faulu na Nowackim za boiskiem znaleźli się zawodnik Widzewa za przewinienie , ale również kapitan naszej drużyny i bramkarz - Damian Piotrowski - za "dyskusje" z arbitrem. Obaj zostali ukarani karą 3 minut.
Był to decydujący moment meczu. Na szczęście Ełkaesiacy zaatakowali i po indywidualnej akcji Damian Ścibiorek pokonał ponownie bramkarza Widzewa i ustalił wynik na 4:1.

Gratulacje i powodzenia w następnych meczach.